Tomasz Potocki - tancerz i instruktor tanga argentyńskiego, współtwórca imprez tangowych, warsztatów i koncertów.
Jest jednym z pierwszych tangueros w Warszawie i prekursorem w nauczaniu tego tańca. Tango tańczy od 1998 roku. Uczył się u wielu mistrzów tanga argentyńskiego. Oprócz tego uczył się salsy, bachaty, tańca towarzyskiego oraz rock&rolla sportowego.

Chętnie podejmuje trudne wyzwania i potrafi nauczyć tańca praktycznie każdego - od 2001 do 2004 roku prowadził lekcje tanga dla osób głuchoniemych w Instytucie Głuchoniemych i Niewidomych w Warszawie. Brało u niego lekcje także wielu uznawanych obecnie za najlepszych tancerzy w Warszawie oraz wielu polskich instruktorów tanga. Prowadził lekcje oraz milongi w takich miejscach jak: "Galeria Off", restauracja "Jezioro Łabędzie", "Popart Cafe", "Kopalnia", Studium tańca "Forma" oraz w "Mocy tańca". Stworzył i przez kilka lat prowadził określaną przez wielu jako „kultowa” milongę „U Artystów”, istniejącą nadal milongę w klubie „Equilibrium”oraz pierwszą milongę na warszawskiej Pradze w klubie „Pawiarnia”. Jest autorem, animatorem bądź współorganizatorem wielu wydarzeń tangowych takich jak pokazy, imprezy i warsztaty w Warszawie i innych miastach.

Od 2005 roku prowadzi kursy we własnej Akademii Tańca. Preferuje tango w formie współczesnej, takiej, jaką można spotkać obecnie na najbardziej liczących się milongach na całym świecie, styl ten jest określany często jako „tango nuevo” - efektowny, dynamiczny, pozwalający doprowadzić do perfekcji technikę tańca, nie stroni jednak od stylów bardziej tradycyjnych. Początkujących uczy stylu uniwersalnego, pozwalając każdemu na indywidualny wybór dalszej drogi tanecznej i indywidualny rozwój.
Znany jest z wnoszenia świeżego powiewu do muzyki tanecznej, na lekcjach i milongach oprócz tradycyjnych standardów usłyszymy wiele nowych, ciekawych aranżacji i muzyki alternatywnej.

 

Monika Przyborowska

Partnerka Tomasza Potockiego. Związana z Akademią od samego początku jej istnienia. Rozpoczęła naukę tanga na pierwszym kursie w nowej szkole Tomka i została tam do dnia dzisiejszego – teraz w roli instruktorki. Oprócz tanga od lat zajmuje się edukacją, udało jej się więc połączyć dwie pasje: tango i przekazywanie wiedzy. Obecnie prowadzi kursy i warsztaty tanga argentyńskiego oraz zajęcia z techniki tanga. Jej styl tańca jest efektowny i przyciągający uwagę, chętnie eksperymentuje z różnymi stylami i formami tanecznymi. Jako instruktorka jest wymagająca, zwraca szczególną uwagę na estetykę i doskonałość techniczną oraz kładzie nacisk na wyrażanie w tańcu własnej osobowości. Spod jej ręki wyszło wielu doskonałych tancerzy jak również instruktorów tanga.

 

 

Ida Zagrzejewska
 
Tancerka, podróżniczka, projektantka. Z wykształcenia antropolożka kultury i kostiumolożka. Feministka.
Tango argentyńskie stało się jej pasją po pobycie w Argentynie na przełomie 2007 i 2008 roku. Adeptka Akademii Tańca Tomasza Potockiego. Prowadzi lekcje i warsztaty w różnych miastach Polski. Współpracuje z Piotrem Woźniakiem, z którym dotarła do półfinału Tango Third European Championship Roma 2012.

 W pracy dydaktycznej szczególnie ceni kontakt i porozumienie z drugim człowiekiem.

Łączy swoje pasje projektując buty i ubrania do tańca, a w podróżach nigdy nie zapomina zajrzeć na lokalne milongi.